trennlde

Ayran Makinesi Çeşitleri

Ayran Makinesi Çeşitleri

Ayran Makinesi Çeşitleri

Ayranın tarihçesi milattan önce 500’lü yıllara kadar dayanmaktadır. O yıllarda hüküm süren Göktürkler yoğurdun ekşimesi durumuna çözüm getirmek istiyordu. Yoğurdun ekşiliğini azaltmak için yoğurdun içerisine su ilave ettiler. Birçok yemekte ve buluşta olduğu gibi ayranın ortaya çıkışı da tesadüfi bir biçimde olmuştur.

Ekşi yoğurda katılan suyu ifade etmesi için bir isim düşündüler. Bu isim ilk defa Ahmet Yesevi’nin eseri olan Divan-ı Lugat-it Türk eserinde bahsedilmişti. Tanımı ise “sütten elde edilen içecek” şeklindedir. Günümüzde en çok Türkiye’de tüketilmektedir. Bunun yanında Ermenistan, Azerbaycan, İran, Bulgaristan gibi ülkelerde de tüketilmektedir. Ayran arzuya göre ölçülerde su ve yoğurtla yapılır. Koyu ve duru olarak kişilerin zevkine göre yapılır. Yayık ayranı ise ayranın bol köpüklü şekilde yapıldığı haline denir. Özellikle et yemeklerinin yanında içildiği için kebapçılarda ayran makinaları bulunmaktadır. Kullanılan bu makinalar yayık ayranın klasik yapımına benzer mantığı içerir.

Ayranın sürekli homojen şekilde kalmasını sağlar. Ayrıca kısa sürede litrelerce ayran yapma imkânın tanır. Ayran makinalarının iç kısmı içecekle direkt temasta bulunduğu için yüksek kalite hammaddeden üretilmesi gerekir. Bu nokta da Karçığ Ayran Makineleri en iyi seçeneğiniz olacaktır. Ayran makinaları ürünlerin muhafazasını ve hijyenik şekilde kalmasına imkân sunar. Bununla birlikte Ayran makinaları ayranın homojen ve hep taze tutulmasını sağlamaktadır. Ayran makinalarının yapımında kullanılan paslanmaz ve çizilmez materyalle kaplı çelikten üretildiği için uzun yıllar kullanma garantisi sunmaktadır. Ürünlerin görseli tanıtım ve fikir amaçlı olarak sitede yer almaktadır.

İşletmeniz için en uygun tasarım ve ebatlarda ayran makinalarının üretimi için Karçığ soğutma en güvenilir adresiniz. Üretiminin yanı sıra satışıyla da cebinizin en yakın dostudur. Kaliteyi uygun fiyata almanın verdiği iç rahatlığı ile alışverişinizi sitemizden yapabilirsiniz.

Ürünlerin seçimi tasarlanması gibi aklınıza gelecek her konu da alanında uzman ekibimizle her zaman yanınızdayız. Tezgâh ve soğutma sistemlerini en kaliteli ve ucuza almak istediğiniz nokta da Karçığ Soğutma size bir internet sitesi kadar uzakta. Türkiye’nin her yerine müşteri portföyüne uygun tasarımlarla ürünlerin gönderimini yapıyoruz.

Susurluk Ayran Makinesi

Ayran Makinesi Çeşitleri

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Karçığ Soğutma
Karçığ Soğutma
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?