trennlde
trennlde
Fırın Ekmek Dolabı

Fırın Ekmek Dolabı

Fırın Ekmek Dolabı Günde binlerce ekmeğin üretildiği fırınlarda, ekmek tüketiciye ulaşana kadar büyük dolaplarda muhafaza edilmektedir. Bu unlu mamul dolapları kapaklı hava geçirmez ve ön tarafı camdan oluşmaktadır. Fırınlarda kullanılan bu dolaplar hijyen açısından sorun çıkarmayacak bir durumda olmalıdır.

Fırınlarda unlu mamul ürünü çeşidinden çok ekmek çeşitleri bulunmaktadır. Çoğu fırında sadece ekmek üretimi yapıldığı için işlevsel teşhir dolapları yerine daha temiz ve kolay açılıp kapanan ekmek dolapları tercih edilmektedir. Fırın dolaplarının altında hasır ahşap ve kırıntı çekmecesi olmalıdır. Bu kırıntı çekmecesi sayesinde ekmekten düşen kırıntılar diğer ekmeklere yapışmayacak ve dolabın temizlenmesi kolaylaşacaktır. Fırınlarda kullanılan dolapların elektrikle çalışmasına gerek yoktur.

Üretilen ekmekler genellikle aynı gün içerisinde tüketiciye ulaştırıldığı için ekmeği soğutma gereği duyulmaz. Fırın dolaplarında en önemli noktalardan birisi dolabın kapağı kapatılınca içeriye hava sızmamasıdır. Bu sayede ekmekler gün içinde tazeliklerini korumaktadırlar.

Teklif Formu

    Whatsapp
    Karçığ Soğutma
    Karçığ Soğutma
    Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?