trennlde

Kebap Dolabı Çeşitleri

Kebap Dolabı Çeşitleri

Kebap Dolabı

Dry aged etin lezzetlenmesi için bir yöntemdir. Dry aged etin en değerli yerlerinden alınan et bölümlerinin özel koşullarda alt sınırı 21 gün olacak şekilde bekletilerek elde edilir. Bu ete aroma kattığı gibi sindirimi noktasında yardımcı olmaktadır. Bir çeşit buzdolabı olan dry aged dolapları en 21 gün boyunca et bekletilirken bozulmamasını sağlamaktadır. Dry aged dolapları ete nem sağlar. Yüzde 80 değerlerinde kalması önemlidir. Böylece etin dış tarafı geçen süreyle küfle kaplanmasını sağlar.

Etin lezzet alma sürece bu noktadan sonra başlamaktadır. Dry aged yönteminin en etkin şekilde kullanılması için sahip olması gereken özellik soğuk hava sirkülasyonudur. Fan sayesinde sirküle edilen hava etin bütün yüzeyleriyle temas halindedir. Soğutma yöntemi bu şekilde uygulamaya geçmektedir. Önemli noktalardan biri ise soğuk ortamın stabilitesidir. Yani soğuk havanın aynı derecede ve sürekli olarak kalması gerekmektedir. Dolap içerisindeki derece en fazla 4 olmalıdır ve üzerine çıkmaması gerekir.

Bu derece etin bütünün çürümesine yetecek kadar bakterinin oluşmasına olanak sağlar. Bu durum etin ıskarta haline düşmesini sağlar. Dry Aged Dolapların taşıması gereken son özellik ise sterilizasyondur. Dolap içi malzemelerin en kaliteli hammaddeden üretilmesi lazımdır. Çünkü dışarıdan hava girişinin engellenmesi oldukça önemli bir husustur. Kapaklarında dolap içinde olduğu gibi kaliteli teknolojiyle üretilmesi gerekir. Hava girişleri deformasyonlara sebebiyet verecektir.

Bu sebeple de Karçığ Kebap Dolapları yapımında kullanılan paslanmaz ve çizilmez materyalle kaplı çelikten üretildiği için uzun yıllar kullanma garantisi sunmaktadır. Hem yüksek kalite hem de en hijyenik materyallerle yapılmıştır. Ürünlerin görseli tanıtım ve fikir amaçlı olarak sitede yer almaktadır. İşletmeniz için en uygun tasarım ve ebatlarda dry aged dolapları üretimi için Karçığ soğutma en güvenilir adresiniz. Kaliteyi uygun fiyata almanın verdiği iç rahatlığı ile alışverişinizi sitemizden yapabilirsiniz.

Ürünlerin seçimi tasarlanması gibi aklınıza gelecek her konu da alanında uzman ekibimizle her zaman yanınızdayız. Tezgâh ve soğutma sistemlerini en kaliteli ve ucuza almak istediğiniz nokta da Karçığ soğutma size bir internet sitesi kadar uzakta. Türkiye’nin her yerine müşteri portföyüne uygun tasarımlarla ürünlerin gönderimini yapıyoruz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Karçığ Soğutma
Karçığ Soğutma
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?